Sposób na psa

Sucha karma dla psa – blog

Czym się wyróżnia sucha karma dla psa?

Każdy właściciel psa, zapewne zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest jego żywienie. Chociaż do doboru mamy różnorodne możliwości jak np. dieta surowa BARF (w skrócie Biologically Appropriate Raw Food więc po polsku biologicznie odpowiednia surowa dieta), karmienie posiłkiem gotowanym, lub karmą mokrą duża cześć posiadaczy czworonogów decyduje się na dostarczanie własnym pupilom karmy suchej. W związku z tym, co w swoim składzie powinna zawierać sucha karma dla psa i czy warto podawać ją swojemu pupilowi?

Sucha karma dla psa – co powinna zawierać?

Sucha karma dla psa jest potrzebna, aby urozmaicić jadłospis ulubieńca w liczne elementy wzmacniające, jakich nie daje mokry pokarm. Wbrew pozorom nie jest to więc tylko zakąska, aby nagrodzić czworonoga oraz napełnić jego żołądek między zasadniczymi pokarmami. W suchej karmie dla psa znajdują się dobrze rozliczone cukry, białka, tłuszcze, natomiast również witaminy oraz mikroelementy niezbędne do działania każdych organów psiaka.

Wygoda

Sucha karma dla psa (https://www.bee.pl/t/sucha-karma-dla-psa) jest niezwykle wygodna w wykorzystaniu. Szybko oraz długo się ją przechowuje – nie potrzebuje przechowywania w lodówce, starczy kupować ją raz na dłuższy czas, gdyż w porównaniu do karmy mokrej, ilości takiego posiłku powinny być mniejsze. Takie artykuły mają duży okres przydatności do zjedzenia, jednak są bardzo przetworzone. Kupując większą ilość suchego posiłku, należy pamiętać o zamkniętym zamykaniu pudełka, by żywność nie wietrzała, gdyż mniej zapachowa nie jest już dla psa tak dobra jak tuż po otwarciu.

Czy sucha karma może zapewnić psu wszelkich potrzebnych elementów?

Dobór właściwej karmy dla psa zupełnie nie jest prosty Sprawę jeszcze bardziej utrudnia fakt, iż posiłki są dzielone w różny sposób. W ofercie odnajdziemy artykuły różniące się wilgocią (suche oraz mokre), klasą (np. tradycyjne oraz premium), natomiast również zastosowaniem (np. karmy bytowe dla zwierząt zdrowych oraz weterynaryjne dla zwierząt chorych).

Jak karmić psa suchą karmą?

Kluczową sprawą jest dostarczenie psu ciągłego dostępu do świeżej, czystej wody do picia. Brak właściwego nawodnienia poza naturalnymi konsekwencjami dla zdrowia stworzenia będzie ograniczał dobre przyswajanie pokarmu. Natomiast poprzez to jego potencjał nie zostanie w pełni zastosowany. Inną kwestią jest dobry wybór karmy do potrzeb własnego psa. Psy czynne, starsze, szczenięta, psy chore będą miały całkowicie różnorodne potrzeby pokarmowe więc odpowiednio jest skonsultować dobór karmy z lekarzem weterynarii czy jeszcze lepiej ekspertem żywienia psów tak by trafić w dziesiątkę.

zdjęcie utworzone przez serhii_bobyk - pl.freepik.com

Rafał

Back to top