Sposób na psa

Sucha karma dla psa – blog

Czy sucha karma dla psa to dobry wybór?

Sposoby na psa niejadka

Piesek, który jest przyzwyczajony do jedzenia, które przygotowywane jest w domu, a zależy na na tym, aby pupil zaczął jadać suchą karmę, to naszym zadaniem jest zupełne przedstawienie na całkiem nowy sposób żywienia. Sucha karma dla psa ze strony wwww.bee.pl jest naprawdę pożywna. Na początek polecamy jednak mieszać karmę domową z karmą suchą. Jedynie musimy pamiętać o tym, aby każdego dnia zmienia poszczególne proporcje. Zaczynamy od odrobinki karmy suchej z karmą gotowaną, a później zwiększamy stopniowo objętość jedzenia suchego, jednocześnie zmniejszając samą ilość domowego pokarmu, aż dojdziemy do momentu, w którym w miseczce będzie się już znajdowała jedynie karma sucha. Taki proces może nawet trwać kilkanaście dni.

Możemy także się spotkać z psami, które po prostu nie chcą w ogóle jeść suchej karmy. Nic tutaj nie daje zmienianie jej smaków oraz jej rodzajów. Z uwagi na to, że tłuszcz postrzegany jest przez zwierzęta generalnie jako składnik o smakowitości wysokiej, więc jeśli polejemy suchą karmę oliwą czy też olejek, to pies ją powinien jadać znacznie chętniej.

Na rynku także znajdziemy gotowe sosy. Służą one poprawie smaku karmy. Opierają się one na olejach, tłuszczach czy też na wyciągach z mięsa. Ich wadą może jednak być cena dosyć wysoka. Co po niektórzy właściciele polewają karmę suchą bulionami, rosołami czy też tłuszczem.

Sposobem skutecznym na niejadka może być podgrzewanie pokarmu podawane, ponieważ pachnie wówczas intensywniej. Niektórzy nawet zalecają namaczanie karmy suchej oraz jej podgrzewanie w mikrofalówce.

Warto także spróbować porcję odmierzoną wybranej karmy włożyć do torebki foliowej z aromatyczną kiełbasą i zamknąć szczelnie. Po kilku godzinach karma będzie miała aromat bardzo smakowity dla psiaka. Oczywiście samej kiełbaski nie podajemy, a jedynie porcję pachnącą karmy. Musimy przyznać, że jest to bardzo sprytne.

Wszystko pod kontrolą

Pamiętajmy jednak o tym, że z dosmaczaniem musimy uważać. Bowiem nietrudno jest sobie wychować psa niejadka i to na własne życzenie. Zawsze zadawać warto sobie pytanie, czy pies nasz aby na pewno jest w danej chwili głodny. Może jest akurat gorąco i po prostu mu się kompletnie nie chce jeść. Nie zmuszajmy go do jedzenia za wszelką cenę. Dosmaczanie to awaryjne rozwiązanie. Pamiętajmy o tym i warto się oczywiście poradzić lekarza weterynarii ciekawych i sprawdzonych sposób. Zawsze możemy na niego liczyć. Jest dla nas autorytetem i na pewno ma szeroką wiedzę.

Pies autorstwa serhii_bobyk - pl.freepik.com

Rafał

Back to top